Warmbeton
Onderzoeksproject ontwikkelt Warmbeton, een bouwmateriaal waarin thermische isolatie en draagvermogen worden gecombineerd.
lees meer
Op donderdag 6 april 2017 was de Technische Universiteit Delft gastheer van het Tektoniek-evenement Making. Lukas Schwind gaf een lezing over de uitbreiding van het architectenbureau van David Chipperfield in Berlijn. Bijzonder zijn de monoliete wanden in lichtgewicht, thermisch isolerend beton, ofwel Dämmbeton, een variant op het in Nederland beter bekende Warmbeton. De lezing was georganiseerd als feestelijke afsluiting van het nieuwe, interdisciplinaire keuzevak Making. Voorafgaand aan de lezing presenteerde de TU-studenten wat zij tijdens Making hebben geleerd en vooral wat zij hebben gemaakt: eigen betonnen modellen. De modellen tonen de integrale verkenning naar vorm, textuur en constructie.
Bij de inschrijving voor het keuzevak Making bleek dat veel masterstudenten Architectuur (Complex Projects & Form Studies) en Civiele Techniek maar wat graag meer praktische kennis willen opdoen met beton. Het maximum aantal deelnemers van 40 was binnen de kortste keren bereikt. Ongetwijfeld vanwege de doe-factor: je eigen betonnen constructieve element ontwerpen en zelf maken in een hands-on workshop. Praktijkgericht, ontwerpend onderzoek startend vanuit het materiaal beton staat namelijk centraal in Making. De studenten hebben kennis opgedaan van verschillende typen beton, onder andere door een serie prisma's te storten en constructief te beproeven. Speciale aandacht was er voor gerecycled beton: wat is het precies en vooral wat kan je ermee? In korte pitches presenteerde de studenten hun bevindingen en resultaten.
Meld je aan voor tweewekelijkse betontips, inspiratieprojecten en uitnodigingen voor evenementen.
Drie winnaars en drie eervolle vermeldingen in de tiende editie van de Concrete Design Competition met het thema REIMAGINE.
lees meer
Orange Architects | Innovatief dun ultra-hogesterktebeton in de balkons en kolommen rondom zorgt voor een ragfijne tweede huid.
lees meer
Heatherwick | Een droom van een stadspark op een zee van betonnen tulpen in New York
lees meer
Diverse producenten en experts van ultrahogesterktebeton lichten de geschiedenis en toekomst van dit innovatieve dunne beton toe.
lees meer
Heatherwick Studio | Op de NTU-campus in Singapore verrees een gebouw als een betonnen bijenkorf, waar studenten met en van elkaar leren.
lees meer
Naast de constructieve functie draagt betonarchitectuur veel meer bij voor het vormgeven van de gebouwde omgeving - een overzicht.
lees meer
Bij architectonisch beton wordt het beton van de dragende structuur of een ruimtevormend element in het zicht gelaten.
lees meer
In De Efteling verrijst de sprookjesachtige wereld van Sindbad met een strand en een ondiepe waterpartij in esthetisch beton.
lees meer
Evenement Tip: Bijeenkomst 14 april 2022 waar Provincie Gelderland details van het circulair slopen van Prinsenhof A laat zien.
lees meer
Een circulair ontwerp in beton maakt gebruik van hergebruikte bouwdelen of is op de toekomst voorbereid zodat onderdelen aanpasbaar zijn.
lees meer
Graux & Baeyens architecten | In Mechelen staat een betonnen asymmetrische woning waarbij uitzicht en veiligheid hand in hand gaan.
lees meer
Kort verslag van de excursie van 9 maart 2022 met Orange Architects naar hun woongebouw The Line in Amsterdam.
lees meer
Pezo von Ellrichshausen | Het INES innovatiecentrum in Concepción (Chili) is een flexibel, open gebouw van rood beton.
lees meer
Architecten en betonproducenten kwamen samen in een brainstorm naar innovatieve ideeën voor ontwikkelen prototypes.
lees meer
Beton is op verschillende manieren circulair toe te passen. De circulair-betonprincipes, verduidelijkt met praktijkvoorbeelden.
lees meer